Advertisement

Responsive Advertisement

Nihal Yeşiltaç Oran kimdir

Nihal yeşiltaç oran röportaj

Hüzün Sarısı - Nihal Yeşiltaç Oran Röportaj

 • Nihal Yeşiltaç Oran kimdir bize kendiniz tanımlar mısınız?
Röportaja konu olmama sebep olan yazı yazma sevgim ile ilgili cevap vereyim; yazı yazarak nefes alan bir fani Nihal Yeşiltaç Oran
 • Yazı yazmak hangi noktada başladı? Nasıl devam etti? Bu işin eğitimini aldınız mı?
Elim kalem tutmaya başladığında ben de yazmaya başladım. İlkokulda şiir yazardım. Ortaokulda arkadaşlarımın kompozisyon ödevlerini ben yazardım. Lisede kendi kendime makaleler yazmaya başladım. Sadece aileme ve yakın arkadaşlarıma okur, kaldırırdım. Hayır bu konuda mektepli değilim alaylıyım. Gıda Teknisyenliği okudum. Yeniden üniversite sınavına gireceğim ama yine bu konu ile ilgili bir bölüm olmayacak tercih edeceğim bölüm.
 • Basın mensubu olduğunuzu biliyoruz. Nasıl başladı?
Fotomaç Gazetesi’ndeki bir ilan ile başladı. İlanda taraftarların sesini duyurmak istiyorlardı ve maç kritiklerinin yapıldığı makaleler gönderin diyorlardı. Ben de bir yazı hazırlayıp faks çektim. O zaman mail yok tabi. Yazım yayınlandı, sonra gazete tarafından arandım yazılarım orada devam etti. Ancak hedeflerim o dönem için farklı olduğundan kadrolu olmayı kabul etmedim. Şimdi pişmanım, bu doğru. Ardından da Özhaber Gazetesi’nde yazmaya başladım 1999 yılında. Kısa bir süre öncesine kadar gazete devam etti ancak malum ekonomik sorunlar sebebi ile yazılı basımı durdurduk. Gazetenin internet platformunda oluşum aşamasındayız.
 • Sadece Özhaber’de mi yazıyorsunuz?
Hayır. Magazinmatik ve Medyaextra internet gazetelerinde de yazıyorum. Ayrıca Sosyal Medya Kafe’de bir köşem var. Bir de yeni yapılanmaya çalıştığımız BiDolu Magazin var.
 • Tüm bunların dışında bir de blog yazarı olduğunuzu biliyoruz. Blog açma fikri nasıl doğdu?
Evet. Hüzün Sarısı isminde bir blogum var. Yaklaşık 5 yıl önce bir arkadaşıma destek amaçlı açmıştım. Yaşam blogu olarak başlamıştım aslında ama kozmetik yazılarımın fazla okunması sebebi ile birden kozmetik blogu oldu Hüzün Sarısı
hüzün sarısı kimdir
 • Özel hayatınızdan bahsedersek… 
Evliyim 2 oğlum var. Çok sevdiğim düşkün olduğum kardeşlerim ve annem var. Babamı 6 ay önce kaybettim. O beni bekliyor, elbet bir gün buluşacağız. Bunun dışında sakin bir hayatım var. Şimdi siz bana bu kadar şeye nasıl yetiştiğimi soracaksınız. Fedakârlık ettiğim tek şey uyku. Onun dışında her şey kontrol altında. Bir de insan sevdiği işi yapıyorsa yorulmuyor.
 • Nihal Yeşiltaç Oran’a ulaşmak isteyenler hangi bağlantıları kullanabilir?
İnstagram’da @nihalyesiltacoran yazılarımı ve gündemi paylaştığım hesabım.
@huzunsarisiblog ise kozmetik bloğumun hesabı.
nihalyesiltacoran@gmail.com mail hesabım.
Ayrıca adım arama motorlarına yazıldığında tüm sosyal medya hesaplarıma ve yazılarıma ulaşmak mümkün.
 • Bizim blog sayfamız için görüş ve önerileriniz nelerdir?
Blogunuzu gelecek vaat eden bir platform olarak gördüm. Profesyonel çalışanları severim ve saygı duyarım. Bu anlamda da platformunuz sıradanlığın dışında ve daha iyi olacak düşüncesindeyim. Başarılarınız daim olsun.
 • Bu röportajı okuyanlara söylemek istedikleriniz var mı?
Eğer beni tanıyıp, takip edenler varsa okuyanlar arasında; onlara çok çok teşekkür ediyorum yakın ilgileri ve samimiyetleri için. Tanımayanlara da selam olsun. Herkese güzel bir yıl diliyorum. Sevgiler

Hüzün Sarısı Blog Link: https://www.huzunsarisi.com/

Yorum Gönder

15 Yorumlar

 1. Merhaba
  İlgi, samimiyet ve profesyonel yaklaşım için teşekkür ediyorum. Blogunuz tavrınız daim olsun.
  Herkese bol selam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba (Aleyküm Selam)
   İleri görüşlü birisi olarak verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim.Görüş önerileriniz dikkat edeceğim kendiniz iyi bakın iyi günler dilerim

   Sil
 2. Nihal ablamdan yine samimi ve dobra cevaplar. 10 parmağında 10 marifet. Her zaman takdir ettiğim nadide insanlardandır. İyi ki varsın. İyi ki yollarımız kesişmiş ve tanışmışız. Başarılarının devamını diliyorum ablam.
  Sezer kardeşim, bu güzel röportaj için senin de emeklerine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nihal hanım etkileyici cevapları ile blog sayfamız renk kattı sizinde bahsettiğiniz gibi 10 parmağında 10 marifet var Teşekkür ediyorum ziyaretiniz değerli yorumunuz için Sibel hanım :)

   Sil
  2. Sibel, çok mutlu oldum güzel sözlerinden dolayı. İyi ki dediğin her şeye ben de iyi ki diyorum. En büyük başarı senin olsun canım benim.

   Sil
 3. Nihal Hanımı gerek blogu Hüzün Sarısı'ndan gerekse Medyaextra'daki yazılarından beğenerek takip ediyorum. Çalışan, üreten, bildiklerini paylaşan, başarılı bir blogger ve köşe yazarı. Takdir ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
  Sevgiyle kalın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nahide Hanım çok teşekkür ederim güzel sözleriniz için. Ben de size büyük başarı diliyorum, tekrar teşekkürler.

   Sil
 4. Yine güzel bir röportaj olmuş. Elinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmeniz çok sevindim değerli yorumunuz için teşekkür ederim iyi günler dilerim @Elmas hanım

   Sil
 5. Nihal hn röportajı harika olmuş gerçekten

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim :) Beğenmeniz sevindim

   Sil
 6. Çok Güzel bir röportaj olmuş. Başarılar dilerim 🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli yorumunuz için teşekkürler @Neşeli sğs evim blog sayfamız hoş geldiniz iyi günler dilerim.

   Sil
 7. Güzel ropörtaj emeğinize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nihal hanımla röportaj katıldığı ve destek verdiği için teşekkür ediyorum teşekkür ederim size'de emre bey yorumunuz için sağolun iyi günler dilerim :)

   Sil